Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

admin 29 Nis 2019 Genel 133  0
0nur - SEO

Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Windows 10 kullanıcılarının birçoğu otomatik Windows 10 Anniversay güncellemesini otomatik alamadıkları için halen arayış içinde bulunmaktadırlar.

Windows 10 sürümü piyasalarda büyük bir alana yayılmışken Windows’tan yıldönümü güncellemesi  “Anniversay”  geldi. Windows 10 kullanıcılarını heyecanlandıran bu gelişme güncellemeyi alamayanları Windows 10 Anniversay nasıl yüklenir sorusunun cevabını aramaya itti. Siz de bu yenilikten faydalanmak isteyen ancak otomatik kullanmaya başlamayan Windows 10 kullanıcılarından biri iseniz bu yazımız sizin için önemli bilgiler içermektedir.

Windows 10 Anniversay güncellemesi kullanıcıların bir kısmına otomatik olarak yüklendi. Ancak hala güncellemeyi alamayanlar mevcut. Bu kişiler birkaç işlem ile yeni sürümden faydalanmaya başlayabilirler. Şimdi bu yöntemleri adım adım anlatmaya başlayalım.

İlk olarak yapılması gereken Windows’un resmi internet sitesine girilerek güncellemenin manüel olarak bilgisayara yüklenmesi gerekmektedir. Bu yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Windows Güncelleme Aracı devreye girecektir. Araç ilk olarak Anniversay uyumlu bilgisayarlardan biri olup olmadığını kontrol edecektir. Şayet bilgisayar yeni sürümü desteklememekte ise işlemler burada sonlanacaktır. Bu bilgisayarla Anniversay kullanmak artık mümkün olmayacaktır. Yine de kullanıcılar bilgisayarlarının bu güncellemeyi desteklediklerinden emin olması durumunda Windows’a geri bildirimde bulunarak iletişime geçmelerinde fayda var. Aksi durumda yeni bir bilgisayar edinmekten başka bir çare ne yazık ki şimdilik bulunmamaktadır.

Bu kontrol sonucunda bilgisayarın güncellemeyi desteklediği anlaşılır ise Windows 10 Anniversay kurulum işlemi başlayacaktır. Windows 10 Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarın yeniden başlatılması gerekmektedir. Kurulum sayfasında “kurulum bitince bilgisayarı yeniden başlat” seçeneği işaretlenir ise bilgisayar bu işlemi de otomatik olarak yapacaktır. İşaretlenmemiş ise kullanıcılar tarafından bilgisayar yeniden başlatılır ve böylece Windows 10 Anniversay kullanma ayrıcalığından faydalanmaya başlanmasının önünde hiçbir engel kalmamış olur.

PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir