5 Öneri ile İş Stresinden Kurtulun!

admin 28 Eki 2018 Genel 13  0

5 Öneri ile İş Stresinden Kurtulun!

İş hayatı oldukça stresli. 5 öneri ile iş stresinden kurtulun ve iş ortamının sağlığınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin.

Aşağıda verilen 5 öneri ile iş stresinden kurtulun seçenekleri üzerinden hareket edebilirsiniz. Avantajlı şekilde iş ortamınızın stresinizi arttırmamasını sağlayacaksınız.

1- Kilo ile Stres İlişkisi

Yapılan araştırmalar kilo ile stresin birbirini etkilediği sonucuna varmış. Yani kişinin kilolu olması çok daha fazla stres altında kalmasına yol açıyor. Bu sebeple iş ortamındaki stresinizin azalması için de kişinin kilo vermesi gerektiği sonucuna ulaşılıyor. Bunu dikkate alarak kilo verip, iş ortamındaki stresinizin azalmasının sağlayabilirsiniz.

2- Yaratıcılık ile Stres İlişkisi

Çoğu zaman stresli bir ortamın olması yaratıcılık ile ilişkilendiriliyor. Yaratıcılığın olması gerektiği işlerde, stres miktarı çok daha fazla artıyor. Ancak yapılan araştırmalar aynı şeklide stresli ortamlarda yaratıcılık miktarının da arttığını gösteriyor. Bu durumda kişilerin yaratıcı olması için stresli ortamlarda olması gerektiği de bir kanı.

3- Çalışma Saatleri ile Stres İlişkisi

Stres ile çalışma saatleri ilişkilendirildiğinde, çalışma saati arttıkça stresin de arttığı sonucu çıkıyor. Çalışma saatlerinin azalması işçilerin streslerinin de azalmasını sağlıyor. Bunun için kişinin ne kadar çalışma saatinin olduğu da stresi ile doğrudan bağlantılı.

4- Mobing ile Stres İlişkisi

Mobing olarak sunulan kavram, iş yeri ortamındaki baskıya işaret ediyor. Elbette mobingin olduğu ortamlarda kişilerin yaşadığı stres te son derece fazla oluyor.

5- İş Yeri Düzeninin Stres ile İlişkisi

İş yerinin rahat bir düzeninin olması stresin azalmasını sağlar. Ancak sıkışık az ışıklı olan ortamlar işçilerin streslerini arttır. İş yerindeki stresi azalmak için ne yapmalı sorusuna verilen yanıt, iş yerinin yeniden düzenlenmesini sağlamak olacaktır.

 

Hızlı Zayıflamanın Yolları
Hızlı Zayıflamanın Yolları
Bu 11 Besini Buzdolabına Koymayın.
karaca-zuccaciye-müsteri-hizmetleri-iletişim-tel
Karaca Home Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
gece patlamış mısır yemek ,patlamış mısır kalori ,canan karatay mısır ,karatay diyeti haşlanmış mısır ,yağsız patlamış mısır
Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir