Böbrek hastalıği

admin 12 Tem 2018 Genel 29  0

7 böbrek probleminin belirtileri

 

Değişmiş renk idrar

Idrarın ciddi kokusu

Çarpıcı derecede değişen idrar hacimleri

su tutma

Bel ağrsıcaklıkağız kokusu

Yüksek tansiyon

Böbrekler rahatsız olduğunda, bu genellikle geç tanınır. Çoğu hastalık benzer biçimde böbrek hastalıkları en erken teşhis edilir. Bundan dolayı, vücudunuzu tanımak ve buna dikkat etmek, değişimleri erken fark etmek daha da önemlidir. Bu emareler, böbrek problemlerinin en erken belirtileri arasındadır ve herkese aşina olmalıdır.

 

7 böbrek problemlerinin erken belirtileri

Önemli: Her semptom her süre ciddi bir hastalığın belirtisi olmamalıdır! Bununla beraber, vücutta bir şeylerin yanlış bulunduğunu izah edebilir. Aşağıdaki belirtileri fark eden herkes, her zaman kendi kendine teşhis yerine bir doktora danışmalıdır.

 

Değişmiş renk idrar

Pancar gibi bazı yiyecekler idrar ve dışkı rengini etkileyebilir. Bununla beraber, idrar sürekli olarak renk değiştirirse, böbrek probleminin bir belirtisi olabilir ve açıklığa kavuşturulmalıdır.

 

Idrarın ciddi kokusu

bazen bir tek bu emare bizim yeme alışkanlıkları geride – zamankinden kuşkonmaz yemiş ve olan herkes güçlü koku beyaz merak söyledi.

Çarpıcı derecede değişen idrar hacimleri

Eğer idrar miktarları emilen sıvı miktarı ile uyuşmuyorsa, her süre bir doktora danışılmalıdır. Bu semptom, böbreklerin artık düzgün çalışmadığını gösterebilir.

 Su tutma

Şişmiş parmaklar ve ayak bilekleri böbrek problemini gösterebilir. Ek olarak, şişkinlik hissi, böbrek hastalığı olduğu ve bundan dolayı sıvının vücut tarafından depolandığının bir göstergesi olabilir.

Bel ağrsıcaklıkSırt ağrısı da böbrek hastalığına bağlı olabilir. Böbrekler, sırt bölgesinde, sırtın alt kısmındaki kostal kenarın altında bulunur. Bu bölgede ağrı meydana gelirse, sırt problemleri dışındaki nedenleri düşünmek de önemlidir.

 

Ağız kokusu

Halitoz da böbrek probleminin bir göstergesi olabilir. Özellikle güçlü bir amonyak kokusu varsa, mümkün olan en kısa zamanda bir doktora danışılmalıdır.

 

Yüksek gerilim

Yükselen bir kan basıncı ile yeni süregelen bir böbrek yetmezliği de bildirilmektedir. Birden fazla semptom varsa, hipertansiyonun, böbreklerin ek bir muayenesi takip etmelidir.

karaca-zuccaciye-müsteri-hizmetleri-iletişim-tel
Karaca Home Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
gece patlamış mısır yemek ,patlamış mısır kalori ,canan karatay mısır ,karatay diyeti haşlanmış mısır ,yağsız patlamış mısır
Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti
Anne Sütünün 10 Faydası
Anne Sütünün 10 Faydası
dunyanin-en-zengin-sehirleri
Dünyanın En Zengin Kentleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir