Çakma Kylie Jenner Rujları Sağlığı Tehdit Ediyor

admin 13 Oca 2019 Genel 12  0

Ç

Orijinali 60 lira olan ve çakmaları da 7 liradan başlayan Kylie Jenner marka rujlar sağlığı tehdit ediyor.  Bunun son örneği de Avusturalyalı bir kadın oldu.  Taklit rujlardan kullanan kadında kimyasal yanık oluştu.

Gazete Habertürk’ ten Öznur Karslı haberine göre geçen sene 21 renkte üretilen ve ‘Kylie Lip Ki’ ismiyle satışa sunulan rujlar kısa sürede çok popüler olunca çakma ürünlerin de satışı gündeme geldi. 

Kısıtlı Stokta Üretiliyor

Haziran ayı içerisinde kozmetik sektöründe girişimlerini sürdüren Jenner, allık ve kontur paleti bulunduran setle beraber 4 ayrı renkle likit ruj da bulundurdu. Seri fiyatı da 265 liradan satıldı. Mat parlak rujların fiyatı da 17 dolar olarak belirlendi. Makyaj bloggerlarının yakın takibinde olan Kylie Jenner ürünleri bu popülerlikten nasibini aldı ve burada da satışa başlandı. Ancak 17 dolar olan likit rujların buradaki çakma fiyatları 7 lira ve en çok 15 liraya kadar çıkıyor. Birçok alışveriş sitesinde bu satış rakamları dışında ucuz satış yapan yerlerde de daha da düşük fiyatlardan ürünün görüldüğü biliniyor. Hatta video kanallarında ürün tanıtımı makyaj yapan bazı hesaplar bu ürünlerden sık kullandığını ve bunların müdavimi olduğunu belirtiyor. Bazı yerlerde çıkar çıkmaz tükendiğini söyleyen hesaplar da var.

Dudağı Yandı

Satış fiyatı çok uygun olsa da Kylie Jenner’ın taklit likit rujunu kullanan Avustralyalı bir kadın geçtiğimiz günlerde gazetede haber konusu oldu. 28 yaşındaki Rosy Ferry isimli bir kadın internette ucuz fiyattan bulduğu ruj kullanınca hayatı da tamamen kabusa döndü.  Bunun sonrasında çakma ruj içeriğinde ne olduğuyla ilgili de araştırma başladı.  Sık güvensiz şekilde kullanılan kozmetikler artık Sağlık Bakanlığı’nın da gündemine gelmiş durumda. Geçtiğimiz martta bin 198 kozmetik üründen yarısına yakının teknik düzenlemeye aykırı olduğu ve 379 tanesinin de güvensiz olduğu tespit edildi.

İnternet ve Pazarlarda Satılanlara Dikkat

Ayda 200 bin satışının olduğu bilinen Kylie Jenner markasına ait taklit ürünlerde çakma satışlara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü orijinal ürünlerde kullanılan malzeme ile çakma olanlardaki aynı olmayabiliyor. Bu da kimyasal açıdan ciddi bir sıkıntı yaratabiliyor.  

Iphone’da Gizli Klasör Oluşturun!
Sinameki Zayıflatır Mı?
Faydalı OS X Terminal Kullanım Örnekleri
Kilitlenen Android Telefonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir