Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Chrome 68'den HTTP web sitelerindeki güvenlik uyarısı

Chrome 68’den HTTP web sitelerindeki güvenlik uyarısı

admin 08 Tem 2018 Hosting 336  0
0nur - SEO

Temmuz 2018’in başında piyasaya sürülen yeni Chrome sürümü 68, SSL sertifikası olmayan web siteleri için büyük bir değişiklik getiriyor: Google’ın tarayıcısı, web sitesini güvensiz olarak işaretler. Bu değişiklikle, Google SSL sertifikalarının kullanımını teşvik etmeye ve internetteki güvenliği artırmaya devam etmek istiyor.

Bu web sitem için ne anlama geliyor?

Önceden, SSL sertifikası olmayan siteler, yalnızca kullanıcılar için giriş alanları içeriyorsa güvensiz olarak işaretlendi. Bu, örn. Şifreler internet üzerinden şifrelenmemiş olarak iletilir. Google Chrome Sürüm 68 ile başlayarak, SSL sertifikası olmayan her web sitesi güvenli olmayan olarak işaretlenir. Chrome, şifrelenmemiş web sayfalarını güvensiz olarak işaretleyen ilk tarayıcıdır, ancak diğer tarayıcıların yakında izleyeceği olasıdır.

 

“Emin değilim” şeklinde bir derecelendirme, özellikle e-ticaret web siteleri için müşterilerin satın alma davranışı üzerinde etkilidir. Ancak bir mağaza olmadan şirket web sitelerinde bile, güvenlik uyarısı birçok ziyaretçiyi korkutuyor.

SSL / TLS şifrelemenin avantajları
SSL sertifikası veya HTTPS kullanımı, web sitesi operatörleri için birçok avantaj sunar:

Artan müşteri güveni
Deneyim raporları ve çalışmaları, SSL sertifikalarına sahip mağazaların ve web sitelerinin ziyaretçiler ve müşteriler arasında güvenin arttığını göstermektedir. Bu genellikle web sitesinde daha yüksek satın alma oranları ve saklama süreleriyle sonuçlanır. Kişisel verilerinizi şifrelenmiş veri iletimi olmadan bir web mağazasında girer ve alışveriş yapar mısınız?

Daha iyi arama motoru sıralaması
Ağustos 2014’ten bu yana SSL şifreleme, web sitesinin Google sıralamasında önemli bir rol oynamaktadır. SSL sertifikalı Google web sitelerine göre, sertifika sahibi olmayan web sitelerine göre daha iyi bir sıralama tercih edilir.

HTTP2 üzerinden web sitesi alımı mümkün
HTTP protokolü sürüm 2 (HTTP2) ile web sayfaları çok daha hızlı çağrılabilir. Web sitelerinin güvenliğini artırmak için tarayıcı üreticileri HTTPS veya bir SSL sertifikası kullanılıyorsa yalnızca bir HTTP2 bağlantısı kurmaya karar verdiler.

Pazar liderleri SSL sertifikalarını kullanıyor
Google tarafından yapılan bir araştırmaya göre, en iyi 100 web sitesinin 81’i otomatik olarak şifreli bir bağlantı kullanıyor. Zaten web sitesi görünümlerinin% 70’inden fazlası şifrelenmiştir.

 

Web sitemi nasıl güvenli hale getirebilirim?

Web sitenizi HTTPS veya SSL sertifikasıyla güvenceye almak için, aşağıdaki üç basit adım gereklidir:

1. SSL sertifikası siparişi verin

Doğrudan internex üzerinden verilen kendi imzalı SSL sertifikanıza sahip olabilirsiniz.

2. Sertifikanın belgelendirme kuruluşu tarafından verilmesi

Siparişten sonra, belgelendirme kuruluşu sertifikayı vermek için gerekli yetkinin alındığını kontrol eder. Bu, bir e-posta ve onay bağlantısı kullanılarak veya alanın DNS’sindeki bir giriş kullanılarak yapılır.

3. Sunucuya yükleme

Sertifikayı verdikten sonra teknisyenlerimiz sunucuya kurulum ve kurulum ile ilgilenirler. Bu adımdan sonra, web sitenize HTTPS üzerinden şifrelenerek erişebilirsiniz ve TLS / SSL’nin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?
Otomatik konuşma tanıma hala büyük sorunlar yaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir