Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Sevgilinizin Duygusallık Fobisini Yıkın

Erkekler Neden Yalan Söyler?

admin 01 Ağu 2018 İlişkiler 361  0
0nur - SEO

Erkekler Neden Yalan Söyler?

Kadınların en çok merak ettiği soru hiç şüphesiz erkekler neden yalan söyler sorusudur. Uzmanlara göre bunun birçok nedeni olabilir. Fakat Dünya’da ve ülkemizde yapılan araştırmalar ile ortaya çıkan en önemli sebepler aşağıda yer almaktadır. Erkekler en çok aşağıda yer alanlar hakkında yalan söylüyor ve bunu yapmaktan asla geri kalmamaktadırlar.

Suçluluk Psikolojisi

Mutlu ve huzurlu giden bir ilişkide yaptığı yanlışın ortaya çıkması demek onun için bir yıkım demektir. Sizlere karşı yaptığı yanlışın ortaya çıkmaması içinse yalan söyleme yolunu tercih edebilir. Örneğin dün akşam dışarda iken sizlere evde olduğunu söyleyebilir. Çünkü siz akşam gezmelerini istemediğiniz için hem rahatından hem de ilişkisinden ödün vermeme düşüncesi direk yalana teşvik etmektedir.

Aldattığının Öğrenilmesi

Erkeklerin neden aldatır diyorsanız bunun herhangi bir cevabını bulmanız birazcık zor olabilir. Genel olarak uzmanlar yalan söyleyen erkeğin aldatma eğilim içerisinde olduğunu düşünmektedir. Erkeklerin yalan söylemenin de en büyük nedeni aldattığının öğrenilmesi olarak lanse edilmektedir. Aldatan erkekler yalan söylemekten asla çekinmezler.

 

Sevgilinizin Duygusallık Fobisini Yıkın
Sevgilinizin Duygusallık Fobisini Yıkın
İlişkinizi Canlandırmak İçin Neler Yapabilirsiniz
Erkekler Neden Kadınları Anlamaz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir