Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

admin 29 Nis 2019 Genel 142  0
0nur - SEO

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisi olan Facebook canlı yayın özelliği ile kullanıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor.

Nasıl Kullanılır?

Facebook’ta canlı yayın yapabilme özelliği herkese sunulmuştur. Tek şart Facebook’a üye olmak ve kamera ile ses alabilecek gerekli aygıtlara sahip olmaktır. Bunlara sahip iseniz sizler de rahatlıkla canlı yayın gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook canlı yayın yapma özelliği nasıl kullanılır sorusunun da cevabı oldukça basittir. Profilinize erişim sağladıktan sonra ana sayfanızda ne düşünüyorsunuz şeklinde bir ileti çubuğu çıkmaktadır. Herkesin bildiği bu paylaşım çubuğunun alt kısmında canlı yazısı ile birlikte bir video kamera işareti mevcuttur. İşte buna tıkladığınızda canlı yayın yapmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Ardından kamera ve ses aygıtınızın olduğuna dair onaylamaları yapmalısınız. Daha sonra Facebook sizlerden neden canlı yayın yapmak istediğinize dair kısa bir cevap isteyecektir. Bunu da cevapladıktan sonra kimlerin canlı yayınınızı görmesini istiyorsanız onları seçebilirsiniz. Bu kapsamda arkadaş çevrenizi seçebileceğiniz gibi tüm herkese de açık yapabilirsiniz.

İşte tüm bu aşamaları kat ettikten sonra sizler de canlı yayın yapabilirsiniz. Yukarıda anlattıklarımızın haricinde herhangi bir ekstra uygulama ya da yazılım yüklemeyecek olmanız da en önemli avantajlar arasında yer almaktadır.

Video Olarak Kaydetme

Facebook’ta canlı yayın yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Zira canlı yayın yaparken almış olduğunuz yorumlar, beğeniler ve çektiğiniz video otomatik olarak kaydedilmektedir. Daha sonra profilinizi ziyaret eden kişiler ise bu videoyu ve diğer paylaşımları rahatlıkla görebilirler.

Tüm bu önemli ayrıcalıklara ek olarak pc ve mobil cihazların her birisinden canlı yayın yapabilmeniz de mümkündür. Ücretsiz canlı yayın yapmak isteyenler için Facebook’un bu hizmetinin son derece faydalı olduğunu ifade edebiliriz.

Etiketler: ,
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir