Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
aşı bandı nerede satılır ,aşı bandı çeşitleri ,parafinli aşı bandı ,aşı bandı yerine ne kullanılır ,aşı bandı fiyatları ,iğneden korkanlar ne yapmalı

İğneden Korkanlar İçin Aşı Bandı Üretildi

admin 09 Tem 2018 Genel 302  0
0nur - SEO

İğneden Korkanlar İçin Aşı Bandı Üretildi

Acı vermeyen, herkesin kendine uygulayabileceği bir aşı geliştirildi.  Amerika Birleşik Devletleri tarafından onaylanan bu aşı deriye batırılmıyor. Yapıştırma ile yapılıyor. Bant şeklinde kullanılan grip aşısı özellikle iğne olmak istemeyen bundan korkan kişiler için ideal bir çözüm gibi görünüyor.

aşı bandı nerede satılır ,aşı bandı çeşitleri ,parafinli aşı bandı ,aşı bandı yerine ne kullanılır ,aşı bandı fiyatları ,iğneden korkanlar ne yapmalı

aşı bandı nerede satılır ,aşı bandı çeşitleri

Emory Üniversitesi ve Georgia Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen bant, finansal destekle yapılmış durumda. İğne yerine tüy şeklinde mikro iğneler bulunuyor ve bu da hissettirmeden aşı olmayı mümkün hale getiriyor. Bu yöntemle aşı olacak kişilerin sayısında da artış olacağı biliniyor. Sözgelimi aşını test edilmesi sonrasında birçok kişi artık normal iğne yerine bunu kullanmak istediğini söylüyor.  Bandın üzerinde bulunan deri içine giren yüz civarında tüy gibi mikro iğne bulunuyor.

Deriye İşleme Acı Vermeden Oluyor

 Bant aşının en büyük avantajlarından biri buzdolabında tutulmasına gerekmemesidir. Yani diğer normal aşılar gibi dolapta bekleme zorunluluğu yoktur. Deri üst katmanına etki eden bant aşı aynı iğne aşılarda olduğu gibi kaslara ulaşıyor.  Bununla ilgili yapılan araştırmalarda testlere katılan gönüllülerden 100 tanesi sadece şırıngayla aşı oldu.   Diğer kişiler de 20 dakika bileklerinde bağlı şekilde tutulan bant aşıyı kullandı. Bant kullanan kişilerde bazı yerlerde kızarıklık ve kaşınma gibi yan etkiler olduğu görüldü. Ancak bunlar birkaç gün gibi kısa sürede iyileşti.

Yeni Aşı Devrim Yaratıyor

Evde uygulanabilen yapıştırılabilen bant aşı, devrim niteliğinde ve uzmanlar grip aşısı ile diğer aşıların uygulanmasında bunun büyük bir değişiklik getireceğini öngörüyor. Ancak yaygın kullanımına başlanması için henüz iyi bir zemin ne yazık ki bulunmuyor. Birtakım klinik testlere de tabi tutulması gerekmekte. Dr. Nadine Rouphael bununla ilgili olarak eğer ilerleyen dönemlerde yaygınlaşma olursa aşının evlere posta yoluyla bile dağıtılabileceğini ifade ediyor. Bant aşılar Amerika birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlandı. Bunların oda sıcaklığında saklanması nedeniyle başka ülkelerde de kullanımı mümkün görünüyor. Diğer yandan bu gelişme başka araştırmacıların da acısız iğne yöntemlerine yoğunlaşmasını sağladı. Mikro iğnelerle yapılmış olan bir şırınga Amerika’da onay aldı ve daha sonra da Avustralya bilim insanları da basit bant tasarımları üzerinde çalışıyor.

 

 

Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir