Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

İOS 10 Problemleri Ve Çözüm Yolları

admin 26 Mar 2019 Genel 371  0
0nur - SEO

Apple markasının işletim sistemi olan İOS güncellemeleri sonrasında oluşan problemlerle ve çözüm yolları ile kouşulmaya devam ediyor.

Bilindiği gibi cihazlara yeni özellikler ve kolaylıklar eklenmesi yazılım güncellemeleri ile yapılmaktadır. Bu sebeple özellikle yazılımların yeni sürümleri sabırsızlıkla beklenmektedir. Ancak her güncelleme sonrasında firmaların önceden fark edemediği veya önüne geçemediği bazı problemler meydana gelmekte, bunlara çözümü ise yine yazılım firmaları sunmaktadır.

Apple firması bu problemlerle karşılaşmamak için İOS 10 beta sürümü ile, yeni sürümde karşılaşılabilecek sorunları önceden görebilmeyi hedefledi. Ancak yine de bu İOS 10 sürümünü destekleyen cihazlara sahip ile kullanıcılar yeni problemlerle karşılaştılar.

İOS 10 Problemleri Nelerdir?

İOS 10 önceki sürümlerde olduğu gibi birçok problemi beraberinde getirdi. Kullanıcıdan kullanıcıya değişkenlik gösterebilen bu problemlerin en sık karşılaşılanları ise; pil ömrünün azalması, telefon donması, titreşimin kaybolması, mesaj bildirimlerinin gelmemesi olarak sayılabilir.

İOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?

Karşılaşılan her problemin ayrı bir çözüm yolu olmakla birlikte Apple, kullanıcılardan gelen şikâyetler üzerine bu yöntemleri birleştirerek kullanıcılarına yeni bir çözüm sundu: İOS 10 Temiz Kurulum. Bu sayede, karşılaşılan problemlerin çoğu tek yoldan çözülmüş olmaktadır.

İOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Birçok yöntemi mevcut olan temiz kurulumu yapmanın en basit yöntemi iPhonum’u Bul özelliği kapatıldıktan sonra iCloud veya iTunes’dan yedek aldıktan sonra cihazı kablo ile bilgisayara bağlayıp “iTunes’i Geri Yükle” sekmesine tıklamaktır. Bu sayede İOS 10 kurulumu yapma işlemi başlamış olur. Kurulum bittikten sonra ise İOS 10 sürümünden kaynaklı problemlerin çoğu giderilmiş olmaktadır. Bu yöntem Apple tarafından kullanıcılarına ısrarla önerilmektedir.

Bu yöntem uygulanmasına rağmen halen giderilemeyen problem var ise Apple’a bildirimde bulunmakta fayda var.

PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir