Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Japonya-izin-çalışmaları-insan-hayvan karışık esansiyel

Japonya, insan-hayvan hibrit çalışmalarına izin veriyor

admin 25 Nis 2019 Genel 176  0
0nur - SEO

Sakin yasalar, Japon bilim adamlarının, hayvan embriyosunda kullanılan insan kök hücrelerini denemelerine izin veriyor. Halen devam etmekte olan temel araştırma, hayvanlarda insan organlarını üremeye yardımcı olmalı ve böylece organ bağışını gereksiz kılmalıdır. Japonya’daki Bilim Bakanlığı adına olası karma varlıklardan dolayı etik kaygılar bulunmamaktadır çünkü konuşmacıya göre risk teknik olarak sıfır olmalıdır.

Tokyo (Japonya). Japon hükümetinin yasalarındaki bir değişiklik, bilim insanlarının gelecekte insan-hayvan hibrid varlıklarla çalışmasını kolaylaştıracak. Tokyo’daki bilim bakanlığı hibrit varlıkların insan ve hayvan genlerini içermesini ve hayatta kalmasını mümkün kılıyor . Şimdiye kadar, Japonya’da insan kök hücrelerinin hayvanlara ekilmesi çok kısıtlandı. Yeni yasal çerçeveler bilim insanlarına daha fazla özgürlük sağlıyor.

Örneğin, insan genetik materyali de içeren hayvan embriyoları doğumdan hemen sonra öldürülüp imha edilmeksizin üretilebilir. İndüklenmiş indüklenmiş pluripotent kök hücreler (iPS hücreleri), her tür insan dokusunu oluşturabildiklerinden, gelecekte hayvanlarda insan organlarını üremek ve daha sonra bunları transplantasyon için kullanmak için kullanılabilirler.

Etik kaygılar

Mevcut yasa bu deneylere izin vermesine rağmen, hayvan-insan melezlerinin iki hafta içinde öldürülmesi gerekiyordu. Bir Bilim Bakanlığı sözcüsüne göre, bu kısa çıkma “insanların ve hayvanların net olmayan bir şekilde ayrılmasıyla ilgili etik kaygılara” dayanıyordu. Değişiklik, bakanlığın şimdi “araştırma yapma riskinin melez bir hayvan ve insan olduğuna inandığı şekliyle kabul edildi. Teknik olarak sıfır elemanlar yaratmak. “

Şimdilik izin verilen deneyler sayesinde, Japon bilim adamları yakında vücudunda bir insan pankreasının büyüdüğü bir domuz embriyosu oluşturmak istiyorlar.

Koyun-insan melez

Hibrit sistemler diğer ülkelerde de üretildi. Stanford Üniversitesi’ndeki (ABD) bilim adamları, 2018’de insanlardan ve koyunlardan genetik materyal içeren bir organizma yarattı. ABD’li bilim adamları, bağış organlarını gereksiz kılacak insan organlarının üretim yöntemlerini geliştirmek için temel araştırma yöntemlerini kullanmak istiyorlar. Her biri yaklaşık 10,000 koyun hücresinde bir insan hücresine sahip olan koyun-insan embriyosu . dört hafta sonra tekrar öldürüldü. 

Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü’nden (ABD) bilim adamları, çalışma sonuçlarını 2017 yılında Cell dergisinde yayınladılar . Çalışmanın ilk bölümünde, bilim adamları fare embriyosunda bir fare-fare hibrit ve kabuklu sıçan organları oluşturdular. Fare vücudundaki sıçan organlarını başarıyla büyütdükten sonra, bilim adamları insan kök hücrelerinin domuz embriyolarına implante edildiği ikinci bir dizi çalışmaya başladı. Ancak, bilim adamları 2017’de henüz tam bir insan organı üretemediler.

Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir