sağlık

Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

admin 10 Tem 2018 Genel 62  0

Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

Kalın bağırsak diğer bir adıyla kolon kanseri sinsice ilerleyen ve erken teşhisi olmayan bir kanser türü olması nedeniyle kalın bağırsak kanserinden korunmanın 7 yolu nedir diye araştırdık.

İstatistikler kolon kanseri olan %40 hastanın hayatını kaybettiğinden bahsediyor. Bu ciddi hastalığın tam olarak nedeni bulunamadığı için erken teşhisten önce korunmanın yollarını bulup yaşam tarzı haline getirerek bu acı süreçle karşı karşıya kalmayız.

Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

 Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın Doğal Yöntemleri

 1. Bol Posalı Gıdalar : Bilimsel araştırmalar az posa ile beslenen toplumların daha fazla kolon ve rektum kanserine maruz kaldığını gösteriyor. Kalın bağırsak kanseri belirtilerinden biri olan ince dışkılamayı önlemeye yarayan yoğun posalı diyetlerle önleyici tedavi uygulanabilir.

 

 1. Bol Meyve Tüketmek: Bol meyve tüketen bireylerin bağışıklık sistemlerinin güçlü oluşu ve antioksidan bakımından yeterli beslendikleri için kolon kanserine yakalanma riski tüketmeyenlere göre oldukça azdır.

 

 1. D Vitamini Düzeyinizi Kontrol Altına Alın: D vitamini düşük olan bireylerde kolon kanseri riski bilimsel araştırmalarla saptanmıştır. Kolon kanserine yakalanan hastalarla yapılan istatistiğe göre d vitamini eksikliği oldukça fazla gözlenmiştir.

 

 1. Sigara ve Alkol Kullanmayınız: Alkol ve sigara kullanan bireylerin kolon kanserine yakalanma riski oldukça fazladır. Kalın bağırsak kanserine yakalanan hastaların bir çoğun da yakalanma belirtisi yüksek oranlarla sigara ve alkol kullanımına bağlıdır.

 

 

 1. Kalsiyum Deposu Olan Yiyecekler Tüketin: Kolon kanserinden koruyucu etkilerden bir diğeri ise yeterli kalsiyum alımıdır. Çocukluk ve ergenlik döneminde peynir ve süt gibi kalsiyum deposu zengin besinlerden yararlanan bireylerin daha az kolon kanserine yakalandığı gözlemlenmiştir.

 

 1. İşlenmiş Et Ürünlerinden Kaçının: Sucuk, salam ve sosis gibi işlenmiş yiyecekler tazeliklerini ve renklerini koruması amacıyla içerisine katılan nitrik ve nitrat gibi maddeler kanserojen maddelerdir. Kolon kanseri de dahil tüm kanser türlerinden sakınmak için kaçınılması gerekiyor.

 

 1. İdeal Kilonuza Ulaşın Ve Koruyun: Obezite ve şişmanlık kolon kanseri için risk oluşturan faktörlerden biridir. Kendi başınıza sağlıklı kilo veremiyorsanız bir uzman yardımıyla ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 yolu tüm bireylerin risk altına girmeden sağlıklı bir hayat geçirmesi için püf noktası değerinde bilgilerdir.

  Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

  Kalın Bağırsak Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

karaca-zuccaciye-müsteri-hizmetleri-iletişim-tel
Karaca Home Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
gece patlamış mısır yemek ,patlamış mısır kalori ,canan karatay mısır ,karatay diyeti haşlanmış mısır ,yağsız patlamış mısır
Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti
Anne Sütünün 10 Faydası
Anne Sütünün 10 Faydası
dunyanin-en-zengin-sehirleri
Dünyanın En Zengin Kentleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir