Kalp Sağlığını Korumanın 10 Yolu

admin 20 Ara 2018 Genel 23.911  0

Her geçen gün sayıca artan kalp hastalıkları, kalp sağlığını korumanın 10 yolu ile karşınıza çıkıyor. Dikkat ederek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Kalp sağlığını korumanın 10 yolu aşağıda verilmiştir.

1- Kalp Kontrollerini Yapın

Sağlığınız için düzenli olarak kalp kontrollerinizi yaptırmanız gerekecek. Bunun için echo yapılması gerekebilir. Doktorunuz ile iletişime geçerek kalp kontrollerinin yapılmasına dair sıklığı öğrenebilirsiniz.

2- Kalbinizdeki Riskli Dönemleri Takip Edin

Belli yaşlarda kalp sağlığının kontrolünün artması gerekecektir. Bunun için kişinin kabindeki riskli dönemleri takip ederek o dönemlerde doktoru ile iletişime geçmesi gerekir.

3- Kalbinizdeki Ağrıları Dinleyin

Her ağrının sonucu kalbinizin sağlıksız olduğu değildir. Ancak çoğu zaman kişinin kalbindeki ağrıları dikkate alması önerilir.

4- Kalp Kontrolleri Sıklığı

40 yaşından sonra kişinin kalp kontrollerini çok daha sık yaptırması gerek. Bunun için doktorunuzun önerileri çok daha önemlidir. Sizin için uygun olan tarih ve günlerde kalbinizin kontrolleri yapılmalıdır.

5- Yüksek Endorfin ve Kalp Sağlığı

Üretilen hormonların da kalp sağlığına etkisi tartışılmaz. Bu sebeple mutlaka kişinin kalp sağlığı için hormonlarını da takip altında tutması gerek. Bunun için hormon testi yaptırabilirsiniz.

6- Soğuk – Sıcak İlişkisi ve Kalp

Soğuk olan mevsimlerde kalp krizi riskinin çok daha fazla olduğunu söyleniyor. Spazm faktörü unutulmamalıdır.

7- Kalbiniz İçin Spor

Spor yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Sağlığınız için özellikle kalbiniz için yaşınıza uygun şekilde spor yapın. En önemlisinin yürüyüş olduğunu unutmayın. İhmal etmeden spor yapmanın faydalarını kısa sürede göreceksiniz.

8- Beslenmeye Dikkat

Sağlıklı kalp nasıl olur sorusuna verilen yanıt, kişinin beslenme düzenli ile de alakalıdır. Mutlaka beslenme düzeninizin sağlıklı olmasına dikkat edin. Bu sayede kalbinizin sağlığının artması mümkündür.

Iphone’da Gizli Klasör Oluşturun!
Sinameki Zayıflatır Mı?
Faydalı OS X Terminal Kullanım Örnekleri
Kilitlenen Android Telefonlar

“Kalp Sağlığını Korumanın 10 Yolu” üzerine 20 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir