Karnede Diş Notu Önerisi Ne Olabilir?

admin 09 Oca 2019 Genel 20  0

Okulların kapanması ile karneler veriliyor. Peki, karnede diş notu önerisi ne olabilir? Öğretmenlerin diş notu yazması için öneriler aşağıdaki gibidir.

İlginç karnede diş notu önerileri ile öğrencilere fikir vermenin önemini kavrayabilirsiniz.

Diş Sağlığının Önemini Vurgulayan Notlar

Diş notu dendiğinde ilk olarak öğretmenlerin vurgulayacağı konu diş sağlığı olacaktır. Uzun ömürlü olan dişler ile rahat şekilde yiyecek yemenin mümkün olacağı yönünde notlar yazılabilir. Dişlerin sağlığının korunmasının ne kadar önemli olduğu, işlevsel özellikleri üzerinden verilebilir. Bu durumda kısa süre içinde dişlerinin önemini vurgulayan öğrenciler diş sağlığını da korumaya yönelik hareket edecektir.

Diş Temizliğinin Nasıl Yapılması Gerektiğine Yönelik Notlar

Peki diş temizliği nasıl yapılmalıdır? Okul zamanı boyunca diş temizliğinin nasıl olması yönünde bilgi verilecektir. Bunların uygulanmasını sağlamak açısından küçük notlar ile diş temizliğinin nasıl yapılması gerektiği yönünde notların yazılması mümkündür.

Dişlerin Çıkıyor Olmasına Yönelik Notlar

Dişlerin çıkıyor olmasına dair not da yazılabilir. Diş notları nasıl olur sorusuna verilecek olan yanıt dişleri çıkacak olan çocuklar için de yapılabilir şeklinde cevaplanabilir. Yeni dişlerin çıktığı ve bu yeni dişlerin bakımının önemi üzerinden bilgi verilebilir. Notlar akılda kalıcı olacağından en önemli vurgu yapılarak bırakılacaktır.

Diş Kontrolü ile İlgili Notlar

Dişlerin düzenli olarak 6 ayda bir kontrol edilmesi gerekiyor. Bunun için diş notları içinde bu da olabilir. Dişlerinizin bakımının yapılmasının dışında kontrolünün de son derece önemli olduğunu gösteren notlar yazılabilir. Karnedeki diş notları dendiğinde akıllara gelen kontroller ile ilgili notlar da olacaktır. Bilgi alarak siz de bu şekilde notların ne kadar akılda kalıcı olduğunu görebilirsiniz. Öğretmenlerin yazmış olduğu notların önemi son derece büyüktür.

Iphone’da Gizli Klasör Oluşturun!
Sinameki Zayıflatır Mı?
Faydalı OS X Terminal Kullanım Örnekleri
Kilitlenen Android Telefonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir