blog

Kendi blogunuzu nasıl yazabilirim?

admin 20 Eyl 2017 blog yaz 18  0

Kendi blogunuzu nasıl yazabilirim?

Piwik serisi arasında bugün çok daha genel bir konuyu çözmek istedim. Böylece temellere geri dönüyoruz.

Bugünkü soru şudur: Kendi blogunuzu nasıl yazabilirsiniz?

Blog Yazarlığı Bu amaçla, bir kereliğine rausgesucht yazdım, blog yazma sadece ona ait. Zaten sadece en önemli şeylerden bahsetmeyi denedim, ancak okumak için hala çok metin var olacak, bu yüzden sadece listeler şeklinde birkaç özet eklemek istedim.

Okurken ve geribildirimde eğlenin, ben her zaman olduğu gibi çok mutlu olurum!

Blogumda hangi konuyu yazacağım?
Bu her zaman başlar! Aslında bir blog yazmalısın. Bu nedenle, başlangıçta konu seçimi yapılır. Elbette bir blog yazmak için çok fazla motivasyon var.

 

işte kolay, tema sabittir. Hiçbir anahtar kelime koymak istemiyorum bile. Özellikle “08/15” bir hobiniz yoksa, okuyucular neredeyse tamamen yalnız geliyorlar.
İlgi Tabii ki bir konuyu tamamen ilgilendiren bir blog da yazabilirsiniz. Bloglar söz konusu olduğunda her zaman uzman statüsü ya da benzeri şeyler okursunuz. Ben öyle düşünmüyorum. İyi bir örnek, bir öğrenme sürecini belgeleyen bloglardır. Okuyucu ve diğer öğrenciler için böyle bir blog çok ilginç olabilir.
Monetarily Sonra elbette bir blog yazmak, eğer sevgili para için bir öncelik gelirse gider. Blog yazarak, tabii ki biraz para kazanabilirsiniz, ancak bir konuyla tutkusu olmayan ve aynı zamanda tam kullanım için bir cep harçından daha fazla olmayacaktır. Her gün 1000 avroluk daha vaat edilen sözler ve “Gerçek olamayacak kadar iyi olan ne değil,” çekmeceye daha iyi yer vermeniz gerekir.
… tabii ki, diğer motivasyon da vardır, her zamanki gibi ilk blog platformudur.
Ücretsiz blog veya kendi web sunucusu / barındırma?
Bu soru kuşkusuz bir blogun hedefleriyle ilgili bir şey taşır. Aslında yalnızca kendiniz okumuş olduğunuz bir blog yazmak, iyi bir bakıma sahip bir serbest platformda yer alıyor. Elbette, bir sınıflandırmaya birkaç kez daha denediğim birkaç nokta daha var.

Ücretsiz bir blog yazmalıdır

Büyük bir okuyucuya asla ulaşmayacak özel bir blog yazarsanız.
Tamamen yeni gelen birisi olarak, parayı doğrudan harcamaksızın biraz test etmek, asla acıtmayacak ve gereksiz harcamaları veya uzun sözleşmeleri önleyecektir.
Ayrıca birisi HTML / PHP / MySQL ile hiçbir şey yapamaz ve istemez.
Süper hızlı yeni bir blog oluşturmak istiyorsanız.
Bu makalede ücretsiz bitmiş blog sistemlerinin bir listesi yaklaşık 5 ücretsiz blogda bulunabilir.

Diğer tüm durumlarda, ödeme karşı bir barındırmaya karşı hiçbir şey. Tabii ki, burada özellikle tabii ki göz önüne alınması gereken çok şey var – para değil performans. Örneğin Google, seksi sayfaları sever. Yanlış yeri kaçırıyorsanız, hayatı gereksiz yere zorlu hale getiriyorsunuz, çünkü gerçekten Ev Sahibi Avrupa
Bu noktada, artık bu konuda olumsuz bir şey bildiremiyorum.

Belirtilen alan ve Hoster tam olarak nedir, burada bu makalede alan adı aramayla ilgili tamamen bulabilirsiniz.

Şimdi, elbette, bloglama için kullanılabilen pek çok Blog CMS (İçerik Yönetim Sistemi) bulunmaktadır. Kişisel olarak neredeyse tamamen WordPress kullanıyorum. Bunu yükledikçe zaten video formunda kaydettim

 

Elbette, sizi inkar etmeyeceğim bloglar yazmak için kullanılan diğer blog sistemleri de var

https://drupal.org/
https://www.joomla.org/
https://typo3.org/

Sistemlerin her zaman WordPress gibi kolay ele alınması mümkün değildir, ancak ders boyunca incelemeye çalışın, belki de daha önce bahsedilenlerden birinden hoşlanırsınız.

Blog için yazı yazın
Bir blog yazısı yazılabilir veya bunları doğru yazabilirsiniz. Şu anda süper kışkırtıcı geliyor ve bu nedenle de haklı olarak birkaç puan bekliyorsunuz:

Yazınızı okuyacak ve teşekkür edecek biri var mı?
Orada muhtemel müşteriler var mı?
Zaten başlığa ve tanıtıma göre bunun ne olduğunu açıklığa kavuşturun!
Kesişimleri paragrafları ayırmak için kullanır. (ayrıca Google’dan hoşlanıyor, dolayısıyla 300 kelime yuvarlak)
Okurlarınızın molalar için yer açmasına izin verin, burada ve burada boş bir çizgi var.
Okuyucularınızı burada ve orada bir resim gösterin. Bu metinleri henüz çok gevşetir.
Listeleri kullanın ve ekstra uzun listeler kaydedin.
Makaleleriniz anlamlı bir şekilde tamamlayıcı olan nette muhtemelen daha fazla bilgi var mı? Bu bağlantıları okuyucularınıza sunar!
Birini veya birini beğenmediğiniz halde yazı tarzınıza sadık kalın. Tanınabilir ol!
Anahtar kelime / anahtar kelime yoğunluğunuz için buraya ve oraya bakın. (WordPress kullanıcıları için basit bir yardım, bir SEO eklentisidir, benim En İyi 10 eklentilerimle ilgili makaledeki zamanlara bakar)
Kendi blog’unu paylaş
Dolayısıyla, çok önemli bir nokta, bu nedenle sadece 2-3 satır yazmam. Neyse ki, zaten en sevdiğim bloglardan biri olan bu konuyla ilgili bir makale yazmıştım. Bir göz atın ve bunu okumak için zaman ayırın, umarım onunla blogunuza yardımcı olabilirim. Kendi blogunuzu paylaşın!

Blog yazı yazarken azim sabredin!
Ve son olarak şu dürbünlerden biri: Kalın ayarlayın! Bir blog yazmak kolay bir şey değildir. Blog her zaman yeni içeriğe, her zaman iyi içeriğe ihtiyaç duyar. Temanın olduğu için blogun çok fazla ihtiyacı var, eklentiler var ve güncellemeler var. Bütün bunlar her geçen gün işlenmek istiyor. Tabii ki her gün bir şeyler geliştiriyorsun. Hala eksik olan bir şey var, halen iyileştirilecek bir şey var ve o zaman bu “Aman Tanrım Tanrım, onu nasıl gözardı edeceğim!” – Bana her gün gidiyor.
Kendi deneyimlerimden, bu eserin sinir bozucu olduğunu hemen hemen başlayabilirim. Ziyaretçiler dışarıda kalır veya yalnızca yavaş gelirler. Kimse hiçbir şeye hakkında yorum yapmıyor, sanki kendisi yazıyor gibi görünüyor.
Evet, bu evre kolay değil, azim burada, iç domuz köpeğini yenip tekrar tekrar saldırmanız gerekiyor. Bir şey açıktır, er ya da geç sizin için de faydalı olacak! İnan bana!

Blogda birkaç euro gönderilsin mi?
Geçmiş olmanız halinde nihayet ziyaretçilere sahipsiniz ve gerçek okuyucularınız var, o zaman bir ya da diğer kuruş kazanma zamanı olacak. Neden olmasın Yukarıda bahsedildiği gibi, blog yazarlığı iş, blog yazan soygun zamanı ve bloglamanın saf dayanma gücüne ihtiyacı var. Beri karşı nix konuşuyor yana en azından gelen gelip hosting ile bile kırmak.
Bu amaçla, blogunuzla biraz para kazanmak için bazı fırsatlar bulabileceğiniz bir dizi bağlantıyı bir araya getirdim.

Hepinize iyi şanslar ve okumak için teşekkür ederiz!

Google Plus Nedir?
GOOGLE-BLOGCUBIZ-548x365
Google Pozisyon Bulucu
Herşeyin adım adım
İlişkinizi Canlandırmak İçin Neler Yapabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir