Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
sağlık

Kış Aylarında Kullanılabilecek Doğal Antibiyotikler

admin 19 Tem 2018 Sağlık 57  0
0nur - SEO

Kış Aylarında Kullanılabilecek Doğal Antibiyotikler

Beslenme ve Diyet uzmanı olan Şeyda Sıla Bilgili tarafından yapılan açıklamaya göre sonbahar kış aylarında kullanılabilecek doğal antibiyotikler bulunuyor ve bu antibiyotiklerin de mutfakta bulunması gerekiyor. 10 farklı antibiyotik ile kış mevsiminin zorlu havasını bir kenara bırakabileceğiniz gibi kullanmanız halinde kışın tadını daha rahat bir şekilde çıkarabileceksiniz.

Kefir

Vücudunuzun direncini artırmak istediğinizde kullanabileceğiniz kefir ile üst solunum yolu enfeksiyonlarına da dur diyebilirsiniz. Bağırsakta kanser oluşumuna da engel olan kefir sayesinde gribal enfeksiyonları da rahatlıkla atlatabilirsiniz.

Sarımsak ve Soğan

Doğal antibiyotiklerden olan sarımsak ve soğan çiğ tüketilmeleri halinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ayrıca vücuttaki bakteri, virüs ve diğer hastalıklara neden olan mikropları da öldürebiliyor.

Ispanak

Kalsiyum deposu olan ıspanak sayesinde kış antibiyotikleri aramanıza gerek yok. Kemikleri güçlendirirken A, B, C ve E vitaminleri açısından zengin olması sayesinde soğuk havalardan vücudun daha az etkilenmesini sağlıyor.

Turp

Kış aylarında turp gibi olmak isteyenlere özel olarak sunulan turplar doğadaki en faydalı antibiyotiklerden olduğu gibi kış aylarında sindirim ve boşaltım sistemlerini de doğru bir şekilde çalıştırıyor. Öksürüğe de iyi gelen turbu tüketmek istediğinizde Pazar tezgahlarında bol bol bulabilirsiniz.

Kırmızı Biber

Kalp krizini önleyecek kadar potasyum yüklü olan kırmızı biber bir limon kadar C vitamini ile dolu dolu. Kolesterolü düşürerek ağrıyı kesen ve iltihaplanmaları alan bu sebze sayesinde kışı rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.

 Zencefil

Gripten tutunda kansere varıncaya kadar pek çok hastalığın tedavisinde kullanılabilecek seçeneklerden olan zencefil aynı zamanda üst solunum yolu rahatsızlıklarının da ortadan kalkmasında etkili olarak kullanılabiliyor.

Brokoli

İçerisindeki sulforapan maddesi ile insan bağışıklığını güçlendiren brokoli sebzesi aynı zamanda KOAH rahatsızlığının önlenmesinde de tercih edilebiliyor.

Kivi

Kan şekerini kontrol eden ve C vitamini açısından bir portakal ile eş değer olan kivinin her gün tüketilmesi gerekiyor. İçerisindeki önemli maddeler ile kışın vücudunuzdaki dengeleri kivi sağlayabiliyor.

Nar

Kış aylarında artan gribe karşı kullanılabilecek en sağlıklı besinlerden biri olan nar günlük olarak tüketildiğinde vücuttaki bütün hastalıkları alarak halsizliği ortadan kaldırıyor. Kansere karşı koruyan nar aynı zamanda kış aylarında da enerji kaynağınız olacak.

 

 

 

Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Japonya-izin-çalışmaları-insan-hayvan karışık esansiyel
Japonya, insan-hayvan hibrit çalışmalarına izin veriyor
Probiyotik yiyecekler: Ne bilmek
Probiyotik yiyecekler: Ne bilmek
Kanser: Probiyotikler immünoterapiyi daha az etkili kılıyor mu?
Kanser: Probiyotikler immünoterapiyi daha az etkili kılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir