Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Mutlu bir evliliğin 7 sırrı

admin 12 Tem 2018 Evlilik sırları 133  0
0nur - SEO

Evlilik laboratuvarından ilişki ipuçları

Evlilik ve aile psikoloğu John M. Gottman, evliliklerin niçin başarısız bulunduğunu araştırmak için 20 yılını harcadı. Sözde evlilik laboratuarında, Seattle civarlarında bir hafta sonu için bir daire, o ölçülür ve görüşülen gündelik davranış, sanat çiftlerin bütün enstrumanlarla gözlemlemiştir. Yalnız evlilikler değil, ne tür evlilikler mahvolacaktı, fakat her şeyden öte, mutlu birliktelikleri canlı tutan şey. 7 stratejisinde evli olmayan çiftlerin yanı sıra evli çiftler için uygun olan bulgularını özetlemiştir.

1. Sır: Ortak haritanızı güncelleyin

Bir çiftin bir üyesi olarak, seninle diğerinin bir iç haritasını taşıyorsun. özelikleri ve eşiniz özelliklerinden bir tüm bilgi orada söz edilir: o bir çocuk olarak olmak istedim onun yumurta, pişmiş olabilir kaç dakika ne koku o özellikle o iyi bir ortaklık için … Ne seviyor arkadaşları takdir etmesi önemlidir Ortağınız değiştiğinde bu haritayı güncel tutun. Birbirinizi ne kadar çok tanıyorsanız, birbirinizle iyi mesajşim halinde olmanız o kadar basit olur. Gene de haritada kafi sayıda beyaz nokta olacaktır.
Ipucu basitleştirin: Araştırmacıları kalın. Kendinize ve eşinize vakit ayırın ve haritanızdaki sisli bölgeleri araştırın: eski aile mitleri, korkuları, din ile ilişkisi. İyi bilinen yerler değişiklik yapar. Partnerinizi hakikaten harekete geçirdiğini sormaktan çekinmeyin. Arkadaşını daima tekrar bulmaktan zevk al.

2. Sırrı: sevgi ve hayranlığı koru

Bir ilişkinin itici gücü, birbirlerinin duygularıdır. Her şeyi bir arada tutan yapıştırıcıyı oluştururlar. Onların kendi başlarına kusursuz durumda kalmasını beklemeyin. Duygular dikkat edilmeli. İlişkinizin pozitif yanlarını fark etmek ve takdir etmek ilişkinizi güçlendirir ve en zor alanları bile güçlendirir.
Ipucu basitleştir: birlikte en güzel anlamış olurınızı hatırlayın. Bir tek ve bir tek bırakın, ötekinin insan güzelliği her zaman yeniden dirilir. Bir fotoğraf albümü al ve hatırla. Ortağını nasıl bildiğini hatırla. Onun için özellikle ne takdir ettin? Eski sevgili nitelikleri çağrıştıramazsanız, duyularınızı yeni olanlarına açın: Onunla ilgili hayranlık ve saygı nedir? En çok neyi seviyorsun? Seni ona sevgiyle gülümseten nedir?

3. Gizli saklı: kaçınma yerine sevgi

Bir çiftin gmeşhurk yaşamında, birbirlerine dönmenin sayısız yolu vardır. “Dün gece kötü bir kabus gördüm” dikkatini çekmek için bir teklif. Her zaman irtibatta kalınca! şefkatli ilgin romantizme yol açar. Ay ışığında iki kişilik bir akşam yemeği olmak zorunda değildir. Romantizm özel durumlar tarafından yaratılmaz, ama romantizmle, bir vaziyet özel hale gelir. Duyarlılık detayda.
İpucu basitleştirin: İş ortağınızın tekliflerini reddetmeyin. Ona dönün: kahvaltı masasında, beraber alışveriş yaparken, akşam eve dönüşünde. Diğer gün hakkında data. Diğerlerinin aktiviteleriyle ilgilenmeye devam edin – en bayağı ve en ucuz evlilik sigortası.

4. Sır: Kendiniz etkilensin

Bir ortaklıkta, farklı görüşler genellikle yan yana durmaktadır. Tekrar ve tekrar güçle ilgili: para için ne harcanmalı? Ev işi ne kadar değerli? Mesleğin önceliğe haiz olup olmadığına kim karar verir? Kimi zaman her iki bakış açısı birlikte var olabilir, ancak çoğu vakit bir karar gerektirir. Gottman’ın çalışmalarının neticelarına gore, erkeklerin, özellikle kadının fikrini kabul etmenin ve etkilenmenin zor bulunduğunu düşünüyor.
Ipucu basitleştirmek: tavizler yapmak. Kendinizi bükmeden gücünüzden biraz vazgeç. Bu sizin için zorsa, en azından, her insanın kendi pozisyonuna haiz olma hakkına saygı gösterin. Mutlu bir ortaklığın sırrı, farklı bakış açılarından ortak bir sanat eseri yaratmaktır – ki bu da pürüzlü kenarlara da haiz olabilir.

5. Gizli saklı: Çözülebilir problemlerınızı çözün …

Hor izine kaçınarak, ergonomik acı veya yıkıcı değil tehlikeli sonuç: mevcut durum sebebiyle Çatışmalar genellikle sürece doğru yolunu bulunca çözülür. Çatışmaların çoğu başlattıkları tonla son bulur, bundan dolayı iyi bir başlangıç ​​icra ettiğinızdan kararlı olun.

Young couple walking on a field – outdoors.

Ipucu basitleştirin: I-mesajlarını kullanın, suçlamalara değil. Senin yerine her vakit çok duyarsızsın “sevgili iyi anlaşılmamış hissediyorum – lütfen beni dinle”. P’nize aracılık et

Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir