Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
anne cocuk

Okul Öncesi Çocuklarla Yapılacak Farklı Etkinlikler

admin 09 Tem 2018 Anne Çocuk 352  0
0nur - SEO

Okul Öncesi Çocuklarla Yapılacak Farklı Etkinlikler

 

Oyun oynamak yaratıcılık gerektirir. Bu konuda okul öncesi çocuklarla yapılacak farklı etkinlikler annelerin yardımına koşarken, aynı zamanda çocukların da verimli zaman geçirmek ve iyi davranışları öğrenme fırsatı yakalamalarını sağlıyor. Evde çok basit bir şekilde yapabileceğiniz etkinliklerle çocuklarınız hem eğlenecek hem de öğrenecekler.

 

Tren Kurun

 

Çocukların içine girebileceği büyüklükte kolilere, evdeli kartonlar, gazete kağıtları ya da plastik tabaklarla tren görünümü verin. Her çocuğa birer kutu verip kendi trenini yapmasını isteyin. Daha sonra hepsini birleştirmiş gibi yaparak bir tren yolculuğu hayal etmelerini sağlayın. Çocuklar bu oyunla ekip çalışması, sabır ve yaratıcılık konusunda etinlik yapmış olur. Ayrıca liderlik, pasiflik gibi durumlar da ortaya çıkabilir.

Cheer Up

 

Kartonlara çeşitli duyguları ifade eden suratlar çizin. Çocukların bu suratları ortadan seçerek ifade ettiği duyguları kartonu göstermeden anlatmalarını, çocukların bu suratları taklit etmelerini isteyin.  Bu oyunda diğer çocuklar duygunun ne olduğunu tahmin etmeye çalışırken, “neden üzgünsün” gibi sorular sorarak empatiyi öğrenebilir.

Çorap Sıralamaca

 

Evdeki tüm çorapların eşleri olduğuna emin olarak eşlerini bulma oyunu yaratıp eşlerini bulmaya çalışmasını sağlayın. Her çorabın eşini bulduktan sonra bunları birleştirip katlamayı öğretin. Daha sonra ayakkabı kutusu gibi kutular alıp her birine ailedeki kişilerin adını yazın. Daha sonra herkesin çorabını kendi kutusuna atma oyununa geçiş yapın. Bu oyunla hem çorapları katlayıp size yardım etmesini sağlayabilir, hem de eğlenceli bir oyun oynama fırsatı yaratabilirsiniz.

 

anne cocuk

anne cocuk

Egzersiz Yapın

 

Mutlu anneler fazla kilolarından arınmış ve sağlıklı annelerdir. Sağlıklı olmak da dengeli beslenmenin yanı sıra düzenli egzersizlerle mümkündür. Bu tür aktiviteler çocuklarınızla yaparak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

Sıcak Soğuk

 

En eğlenceli ve masrafsız okul öncesi çocuklar için oyun seçeneklerinden olan sıcak soğuk, bir eşya seçip yaklaşınca sıcak, uzaklaşınca soğuk diyerek onu bulmasını sağlamaktadır. Bulucu olarak seçilen çocuk, hangisinin olduğunu tahmin edeceği şeye yaklaştıkça heyecan duyacak, dikkatini e kadar toplayabildiğini gözlemlemenizi sağlayacaktır.

 

Düşünme Oyunu

 

Günlük hayatta sürekli kullanılan nesnelerden, defter, kalem ve benzeri ürünlerin belirli bir süre içinde kaç farklı şekilde kullanıldığını düşünmesini isteyin. Mesela kalemi yazmak için, davul çalmak için ya da resim için kullandığını söyleyebileceği birçok seçenek yaratmasını isteyin. Bu oyun çocuklarda problem çözme becerisinin gelişmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda kendi başına düşünmesi de mümkün olacaktır.

 

Aynı Zamanda Oyunu

 

Alkışlamak ya da kalkıp oturmak gibi aynı anda yapabileceğiniz birçok şeyi düşün ve saçma sapan hareketler yapmaktan çekinmeyin. Daha sonra ona da fırsat verin ve kendi örnekleriyle eğlenmesi için fırsat verin. Mesela gülerek ayak parmaklarına dokunabileceğini, aynı kaç şey yapabileceğini düşünmesini sağlayın. Bu oyunla, telefonla konuşurken ya da oyun oynarken daha sabırlı olmayı öğrenebilirler.

Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir