Optimus – WordPress Görüntü Doktoru

admin 15 Tem 2018 Wp Eklentileri 35  1

Optimus – WordPress Görüntü Doktoru

Açıklama WORDPRESS IMAGE OPTIMIZER Optimus, yüklenen medya dosyalarının dosya boyutunu otomatik olarak azaltır. Görüntüye ve formata bağlı olarak,% 70’e varan boyutlarda indirimler mümkündür. Görsel başına birkaç kilobayt kaydedilebilir; bu birikimler blog web sitesinin performansına olumlu katkıda bulunur. Sıkıştırma teknolojisi konusunda en etkileyici olanı: görüntülerin kalitesi korunur.

O NASIL ÇALIŞIR?

Görüntülerin medya kitaplığına yüklenmesi sırasında, Optimus eklentisi aynı anda görüntüleri gelen malzemenin işlendiği ve en uygun biçimde geri gönderildiği Optimus sunucusuna gönderir. Daha sonra, Optimus eklentisi, görüntü dosyasını medya kitaplığında küçültülmüş bir dosya boyutuyla kaydeder.

Görüntülerin optimizasyonu – küçük resimler de dahil olmak üzere – arka planda ve kullanıcının görüş alanının dışında gerçekleştirilir. Dosya başına görüntü sıkıştırma kazancı, medya kütüphanesinde Optimus tarafından bir yüzde değeri şeklinde görüntülenir, ekran görüntüsüne bakın.

Görüntü işleme programları tarafından kaydedilen ve görüntüyü görüntülemek için gerekli olmayan gereksiz bilgiler, görüntü dosyalarından çıkarılır. Bu şekilde, görüntü kalitesi önemli ölçüde azaltılabilirken, grafiklerin kalitesi bozulmadan kalır. İsterseniz, Optimus tüm yazar, EXIF ​​ve fotoğrafların içerdiği telif hakkı bilgilerini saklar – sıkıştırılmış kazançlar buna göre daha düşük olacaktır.

 

ÖZELLİKLER

 

Aşamalı JPEG’ler

Yükleme sırasında dosya boyutunun azaltılması

Bir fotoğrafın tüm önizleme görüntülerinin optimizasyonu

Kodda gerekli ayarlamalar yok

İsteğe bağlı: EXIF ​​ve IPTC meta verilerinin kaldırılması yok

İsteğe bağlı: Görüntü aktarımı için HTTPS bağlantısı (Optimus HQ)

İsteğe bağlı: WebP resim biçimine dönüştürme (Optimus HQ)

İsteğe bağlı: Yükleme işlemi sırasında otomatik optimizasyonu devre dışı bırak

WordPress Mobile Uygulamaları ve Windows Live Writer için Optimize Edilmiştir

Sıralaması Faktörünü etkileyen daha avantajlı PageSpeed

Blog sayfaları için daha hızlı yükleme süreleri

 

WooCommerce için destek

WordPress çoklu site desteği

Toplu optimizasyon (mevcut resimleri optimize edin)

WP Retina 2x tarafından oluşturulan görüntüleri optimize edin (WebP’ye dönüştürme dahil)

 

GİZLİLİK

Görüntü optimizasyonu ve aktarım işleminden sonra, Optimus sunucusu geçici olarak saklanan tüm dosyaları siler. Hiçbir dosya saklanmıyor!

Optimus sunucuları Almanya’da bulunmaktadır.

 

İPUÇLARI

Fotoğraflar her zaman PNG’lerden ziyade JPEG olarak kaydedilmelidir. PNG formatı resimler için iyi çalışır, diğer yandan JPEG fotoğraflar için doğru seçimdir. Başka bir neden: boyut küçültme her zaman JPEG’ler için daha hızlı çalışır.

 

Resimleriniz, bunları yüklemeden önce ImageOptim (Mac) veya PNGGauntlet (Win) gibi Desktop araçları kullanılarak optimize edildi mi? Optimus, WordPress tarafından oluşturulan küçük resimleri minimize etmekten (= önizleme görüntüleri) de büyük yarar sağlar. Sonuçta, temalar neredeyse her zaman orijinal görüntüler yerine küçük resimleri entegre ediyor.

 

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

PHP> = 5.6

WordPress> = 4.6

Giden bağlantılara izin ver

 

Akismet Anti-Spam
Akismet Anti-Spam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir