Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
BBAEE3l-569x365

Pil ömrü yaklaşık 15 saat ile – Microsoft ilk gerçek dizüstü duyurdu

admin 20 Eki 2017 Genel 1.741  0
0nur - SEO

Microsoft, özellikle öğrencileri hedefleyen ilk premium dizüstü bilgisayarını sundu. Windows 10 S ile okul için Windows gelir.

Surface Pro ve Yüzey Kitabı’ndan sonra Microsoft nihayet bir dizüstü bilgisayar içeren bir dizüstü bilgisayar getiriyor. Nomenest omen, cihazın yüzeyli bir dizüstü bilgisayarı.

I5 işlemcili yüzeyli dizüstü bilgisayar, Microsoft tarafından direkt 1119 frankla edinilebilir. Dolayısıyla SurfaceBook’dan daha ucuzdur – bir dizüstü bilgisayar veya tablet olarak kullanılabilir – sadece aynı zamanda premium segmentte de bulunmaktadır. Bu, teknik veriler tarafından vurgulanmaktadır: Talep eden kullanıcılar için, 1 Terabayta SSD’ye kadar bir i7 modeli bulunmaktadır.

Microsoft, maksimum pil ömrü 14.5 saat vaat ediyor. Surface Pro’nun iki katı, öteki tüm Windows dizüstü bilgisayarları ve MacBooks’tan daha uzun sürecektir. Pratikte, yüzeyli dizüstü bilgisayar 10 saatten daha uzun süre dayanamayabilir, ancak bu da çok iyi bir değerdir. Uzun pil ömrü, öncelikle Windows Mağazasından uygulamalar ve programlar için tasarlanmış soyulmuş bir Windows sürümü olan yeni Windows 10 S tarafından sağlanmaktadır.

Yüzey dizüstü bilgisayarları 14.47 milimetre en kalın noktada ve en ince 9.9 milimetre kalınlığında ve ölçeklerde 1.25 kilo getiriyor. Bağlantılar daha zayıf görünüyor: USB-3 bağlantı noktası, ekran bağlantı noktası ve ses jakı fişinin bulunduğu alan. Bir USB tipi C konnektörü boşuna bakıyor.

Microsoft dizüstü bilgisayarı ABD’de dört renkte mevcuttur, 15 Haziran’dan itibaren teslim edilecektir. Swiss Microsoft Store’da, aygıt dört sürüyle ön sipariş verebilir.

 

Microsoft’un ilk dizüstü bilgisayarı da, Windows’un, özellikle de okulları hedef alan, değiştirilmiş bir Windows sürümü olan ilk dizüstü bilgisayarı. Windows 10 S’ye haiz öteki dizüstü bilgisayarlar Acer, Asus, HP, Toshiba, Dell ve diğer PC üreticileri tarafınca üretilmektedir. Windows 10 S’ye haiz en ucuz dizüstü bilgisayarların ABD’de 189 dolara mal olması gerekiyordu.

 

 

 

Windows 10 S okullar için

Windows 10 S, okullar için optimize edilmiş Windows 10 sürümüdür, sadece derhal derhal her PC’ye yüklenebilir. En önemli farklılıklar:

Böylece Microsoft, okula itilir

“Minecraft” ın okul versiyonu için Microsoft bir kod oluşturucu geliştirdi. Görünüşe gore Microsoft’un programlamayı eğlenceli bir şekilde okullara getirme girişimi. Microsoft için oyunun önemi tek bir sayıyı toplamaktır: 100 milyondan fazla insan dünyanın dört bir yanında “Minecraft” oynamaktadır.

Birden fazla öğrenci, nerede olursa olsun, Word Online’da bir belge üzerinde beraber çalışabilir. Bu, Google Docs ile yıllarca yeni ve yeni bir şey değildir, sadece Word, Google Dokümanlar olarak daha çok işlevsellik sunmaktadır.

 

Microsoft söz mevzusu olduğunda, öğrenciler VR ve Hololens gibi karma gerçeklik gözlükleri ile öğreneceklerdir. Örnek: Eğer okullarda kafi VR veya AR gözlük takılmışsa, sınıflar Mars’a ya da antik Yunanlılara ortak bir gezi yapabilirdi. Bu cazip gelebilir, sadece pek çok okul aslına bakarsanız dizüstü bilgisayarlar için para noksan olduğundan özellikle uzun yıllar bir ütopya kalması muhtemeldir.

 

PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Sefamerve Hac Malzemeleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Duygusal Boşluk Kilo Aldırıyor
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir