Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

SSL nedir? Basitçe açıkladı

admin 25 Tem 2018 GooglePlus 441  0
0nur - SEO

Veri sızıntısı ve korsan saldırılarında, ağ güvenliği çok önemlidir. Burada genellikle SSL terimidir. Size ne olduğunu ve güvenli bir bağlantı kurmak için neler yapabileceğinizi gösteririz.

 

TLS ve SSL: Çekmede Web Sitesi Şifrelemesi

Facebook'ta TLS kullanımda
Facebook’ta TLS kullanımda
SSL” kısaltması “Güvenli Yuva Katmanı” anlamına gelir. Şifrelenmiş bir bağlantı kullanarak Internet üzerinden veri aktarmanızı sağlayan bir protokoldür.
  • Aslında SSL artık sanatın mevcut durumu değil. Sürüm 3’te, protokol TLS (Aktarım Katmanı Güvenliği) olarak yeniden adlandırıldı. SSLv3.1, TLSv1.1’e karşılık gelir.
  • SSLv2 gibi eski uygulamalar, birçok tarayıcıda güvenlik uyarılarına neden oluyor, çünkü geçmişte birkaç kritik güvenlik açığı bulundu.
  • Örneğin, TLS HTTPS tarafından kullanılır. Tarayıcınızdaki URL’nin yanındaki yeşil kilitte şifrelenmiş bir bağlantı tespit edebilirsiniz.
  • Örneğin, bunu Facebook’ta deneyebilirsiniz. Web sitesini açın ve kilidi tıklayın. Daha sonra şifreleme hakkında daha fazla bilgi alacaksınız. Bu durumda Facebook, en son ve çok güvenli “TLS 1.2” sürümünü kullanır (ekran görüntüsüne bakın).

 

erisime-engelli-sitelere-nasil-girilir
Yasaklı Sitelere Google
WordPress Tema Dedektörü ile alakalı
Google Dizin Denetleyicisi Hakkında
Site hizi ve Seo İlişkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir