Teknoloji Olumsuz Olacak mı?

admin 16 Tem 2017 Genel 13  0

Teknoloji Olumsuz Olacak mı?

Elbette “Teknoloji son olacak!”, “Teknoloji Nedeniyle İnsan Yaşamının Sonu” sözlerini duymuşsunuzdur! Alibaba Grubu kurucusu Jack Ma’nın iddiasına bakacak olursa, belki de çok yakında bu kelimeler yere bırakacaktır …

Dünyanın önde gelen e-ticaret şirketlerinden Alibaba.com’un kurucusu Jack Ma’ye göre “Yeni teknoloji 3. dünya savaşına başlayabilir” dedi. Çarşamba günü muhabir David Faber’de Jack Ma ile CNBC röportajında ​​”İlk dünya savaşı ilk teknoloji, ikinci dünya savaşı ikinci teknoloji.

Görünüşe göre, üçüncü dünya savaşı, mevcut üçüncü teknoloji ile yapay zeka ve algoritmalara başlayacak. “

Yapay zeka ve makine öğrenimi günümüzde birçok dev şirket tarafından kullanılmaktadır. Bu durum karşısında işsizliğin artması, işçilerin endişe ve endişe kaynağı oldu.

Ali Baba’nın Avustralya’da açtığı merkez şubesinin açılışına Jack Ma katıldı; “Ticaret durduğunda savaş başlıyor” dedi. Şimdi, bu yeni teknolojinin 3. dünya savaşına başlaması anlamına geliyor.

Jack Ma’ya göre; Bazı şirketler için yapay zeka, ilerleme ve gelir, bazı şirketler için bir gelir kaynağı iken. Bu, toplumlar arasında bölünmeye ve sınıflandırmaya götürür. Önümüzdeki 30-35 yıl içinde yerel kurumların küreselleşmesi için bir destek yoksa, büyük sorunlar da beraberinde getirecektir. Ayrıca yapay zekanın toplumdaki bilgeliği ve ilerlemeyi destekleyeceğini düşünmediğini de belirtti. Bunu da endişelendirmek doğaldır.

PRO EVOLUTION SOCCER
Haftada Bir Balık Yiyen Çocuklar Daha Zeki Oluyor
Haftada Bir Balık Yiyen Çocuklar Daha Zeki Oluyor
Yutkunurken Zorlanmak Tümör Belirtisi Olabilir
Yutkunurken Zorlanmak Tümör Belirtisi Olabilir
Epilepsi Normal Bir Yaşama Engel Değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir