Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Testte 5,5 inçten fazla akıllı telefon

admin 17 Eyl 2017 akıllı telefon 354  0
0nur - SEO

Galaxy Note’un veya iPhone Plus’ın (Phablets) akıllı telefon kullanıcıları arasında popülerlik kazanması. Phablet nedir? Akıllı telefondan farkı nedir? Bir Phablet alımı mantıklı ve Phablets paralarına ne kadar değer veriyor? Yeni Phablets’ları karşılaştırmamız bunu size açıklıyor.

Pharets birkaç yıl önce hâlâ niş ürünlerken, pazar şimdi istikrarlı bir şekilde büyüyor. Özellikle Asya’da XXL akıllı telefonlar popüler olmakla birlikte, Almanya’da da giderek daha fazla kullanıcı dolaşıyor. Ama bu hiç değil ve Phablet diğer akıllılardan nasıl farklı?

Phablet nedir?

Phablet kelimesi “akıllı telefon” ve “tablet” terimlerinden gelen yapay bir kelimedir. Phablet terimine ek olarak, “smartlet” sözcüğü cihazlar için sıklıkla kullanılır. Her iki terim de akıllı telefon ve tablet bilgisayarın birleşimidir. Bir cihazın, dolaşım olarak değerlendirilebilmesi için karşılaması gereken kriterlerin kesin bir tanımı mevcut değildir. Birlikte, Phablets genellikle iki şey var:

Telefon işlevi: Phablets ile, cep telefonu şebekesi üzerinden takılı bir SIM kartı arayabilirsiniz. Bu özellik, Phablets’i mobil radyo modülü olmayan mini tabletlerden alıyor.
Büyük ekran: Bir ekranın ekranı “normal bir akıllı telefon “un ekranından daha büyük, ancak genellikle bir tabletin ekranından daha küçüktür. Geçmiş yıllarda “normal akıllı telefonlar” büyüdüğünden, Phablet’leri “normal akıllı telefonlardan” ayırmak gittikçe zorlaşıyor. Bugün 5.5 ila 6 inç çapraz görüntüsü olan cihazlara genellikle Phablets adı veriliyor.
“Phablet” kategorisinin mucidi olarak Samsung geçerlidir. Güney Koreli üretici Galaxy Note’u 2011 IFA’sında sundu. Akıllı telefon 5.3 inç ekran sundu. O dönemin devasa görüntü diyagonal. Karşılaştırma için, 4.3 veya 3.5 inç ile sunulan Galaxy S2 ve iPhone 4S’nin en üst düzey modelleri, önemli ölçüde daha küçük görüntü diyagonalleri. Kritik seslere rağmen Galaxy Note satışa çıktı. Pazara başlandıktan yaklaşık yarım yıl sonra Samsung, akıllı telefonun beş milyon kopyasını sattı. Başarı, birçok imitatör için gerekli. Bununla birlikte, Apple benzer şekilde başarılı oldu. Cupertino’nun üreticisi, iPhone 6 Plus 2014’ü ilk kez bir Phablet ile sundu. Zaten ilk hafta sonu, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satış rakamları 10 milyon markın kırıldı.

Kim için değerli bir dükkan satın alıyor?

Bir sahte satın alma, özellikle mesleklerinde çok seyahat eden kullanıcılar için anlamlıdır ve bu sırada bir dizüstü bilgisayar sürüklemeye gerek kalmadan e-postaları, belgeleri veya tabloları düzenlemek istemektedir. Geniş ekranı sayesinde, posta kutunuzu elinize aldıktan sonra elinize alabilir veya müşteriye giderken bir PowerPoint sunumundaki yanlış yazım hatalarını kolayca çözebilirsiniz. Büyük ekran elbette yalnızca çalışma için değil aynı zamanda eğlence için de uygundur. Filmler ve oyunlar, kompakt akıllı telefonlarda olduğundan daha etkilidir. Bu nedenle, bir filet satın almak, örneğin, iş veya okul yolunda daha uzun mesafelere gitmek isteyen kullanıcılar için ve bir filmle yolculuk süresini kısaltmak için mantıklıdır. Phablets’in bir diğer avantajı: Cihazlar, kural olarak, diğer akıllı telefonlardan daha uzun pil ömrü sunuyor çünkü önemli ölçüde daha yüksek pil kullanıyorlar.

Netzwelt’in yaptığı bu testler

Fakat hangi Phablet’i almalıydınız? Son iki yılda, netzwelt, 5.5 inç veya daha fazla resim diyagonalıyla yaklaşık 50 akıllı telefonu test etti. Farklı nedenlerden ötürü hepimiz bu karşılaştırmaya dahil değiliz. Galaxy Note 7, örneğin piyasadan alındı. Hala 40 model var, testlerin özüne koyulan kapsamlı bireysel testlerdeki ağ veya en azından bir fuar. Bireysel ve kısa testler pratik bir test planına dayanmaktadır. Cihazları yazı işleri bölümünde ve gündelik hayatta kullanıyoruz. Fotoğraf yaptık ve onlarla birlikte aradık. Amaç, cihazın güçlü ve zayıf yanlarını belirlemek ve akıllı telefonun uygun olduğu kullanıcı türünü değerlendirmektir.

Değerlendirmemiz, beş ayrı değerlendirme (“tasarım ve işleme”, “ekipman, performans ve operasyon”, “ses kalitesi ve pil ömrü” ve “multimedya”) kriterlerden birinin diğer cihazlarla karşılaştırıldığında özellikle göze çarpmamasını not etmek için Kim olduğumuzu, test cihazımızı nasıl elde ettiğimizi ve şeffaflığımız sayfasında net finansmanın ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 (Artı)
• Çift Kamera
• performans
• S Kalem
• isteğe bağlı olarak çift SIM olarak kullanılabilir
• tasarım
• kamera
• Pil Ömrü
• Parmak izi tarayıcı mutsuz bırakıldı
• orta pil ömrü
• tek elle çalıştırma için çok az optimizasyon
• Parmak izi tarayıcısına güvenilmez ve ulaşılması zor
• Bixby’nin beta durumu bile yok
Hala büyük, ancak artık ortalamanın üzerinde değil
Serin, serin, Galaxy S8.

büyük bir ekran, son derece hassas bir kalemi ve mükemmel donanım: Galaxy Note 8 aşağıdaki gibi fanlar serisi hakkında ne aşk çoğunu sağlar. Parça üzerinde ortalamanın üstünde batarya ömrü kaldığı için burada Galaxy Note 8 sadece sıradan bir akıllı telefon. Samsung ayrıca XXL akıllı telefonunu “kompakt” hale getirme fırsatını kaçırıyor. Infinity ekranına rağmen, Not 8, bir elle çalıştırılması güç olan gerçek bir klopperdir.
S7’nin halefi, büyük Infinity Display iPhone 7 ve Co ile eski görünüyor. Büyüklüğüne rağmen, S8 hâlâ el altında. Tasarım açısından Samsung ileri doğru büyük bir adım atıyor. İşlemcide, kamerada ve pilde şikayet edilmemelidir. sefil parmak izi tarayıcı veya bitmemiş Sihirbazın Bixby hakkında – Ama bu Samsung da S8 çok büyük bir potansiyele peşkeş bu konuda saklayamam.
Tasarım / Proce.
9.10
Ekipman / Yatak.
9.10
ses kalitesi
8.10
Pil ömrü
6.10
multimedya
10/10
Tasarım / Proce.
10/10
Ekipman / Yatak.
8.10
ses kalitesi
8.10
Pil ömrü
8.10
multimedya
10/10
Test puanı 8,5 / 10

Samsung, Phablets 2011 kategorisini icat etti ve 2017’de şirket tekrar devrim yaptı. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, 5,8 veya 6,2 inç ekran sunuyor, ancak 5,2 inç’lik bir akıllı telefondan çok daha büyük değil. Bu, ekranın en-boy oranının yanı sıra Samsung tarafından “Kenar Ekran” olarak adlandırılan sola ve sağa bükülen ekran kenarlarını değiştirmeyi mümkün kılmaktadır. İsterseniz daha büyük, Galaxy Note 8’e erişebilirsiniz, model ayrıca kalemi de sunar. Testte zayıf, ancak pil ömrü açısından. Ek olarak, skor 8 ekrandaki en boy oranını değiştirdi ancak kullanışlı bir şey.

erisime-engelli-sitelere-nasil-girilir
Yasaklı Sitelere Google
SSL nedir? Basitçe açıkladı
Google Dizin Denetleyicisi Hakkında
Site hizi ve Seo İlişkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir