Tıbbi Bitkilerde Doz Aşımı Can Alıyor!

admin 09 Tem 2018 Genel 59  0

Tıbbi Bitkilerde Doz Aşımı Can Alıyor!

Havaların soğuması ile birlikte pek çok kişi soğuk algınlığına yakalanmamak için tıbbı bitkilere yani şifalı bitkilere başvuruyor. Uzmanlar ise havaların soğumasından dolayı kendini grip gibi durumlardan korumak adına tıbbi bitkilerde doz aşımı yapılmasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Alzheimer Olma İhtimaliniz Var!

Balıkesir Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı olan Doç. Dr. Selami Selvi soğukların artması ile birlikte soğuk algınlığından korunmak ya da gribal enfeksiyonların etkisini en aza indirmek adına tercih edilecek olan tıbbi bitkilerin üretilmesinden toplanmasına, hazırlanmasından tüketilmesine varıncaya kadar her aşamasında mutlaka ve mutlaka dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Tıbbi Bitkilerde Doz Aşımı Can Alıyor!

Tıbbi Bitkilerde Doz Aşımı Can Alıyor!

Alzheimer gibi rahatsızlıklara varıncaya kadar pek çok hastalığın nedeni olan bu tıbbi bitkiler yanlış bir şekilde tüketildiğinde kişilerde böbreklerde ve karaciğerde harabiyete neden olabiliyor. Bunun yanı sıra yol kenarlarında bulunan bu bitkilerde yoğun miktarda ağır metal bulunmasından dolayı kişilerin bu bitkiler tüketmesi nedeniyle sağlık sorunları da yaşanabiliyor.

Soğuk Algınlığı ve Balgam Söktürücü Bitkiler!

Soğuk algınlığına ve balgam gibi sorunlara karşı kullanılabilecek bitkisel tedavi yolları arasında pek çok yöntem bulunuyor. Ancak bunun için tıbbi bitkiler yerine doğal bitkiler kullanılmasını tavsiye eden Selvi hatmi çiçeği, ebegümeci, meyan balı ve meyan kökü gibi bitkileri tavsiye ediyor.

Doz Aşmamaya Dikkat!

Aktara gidildiğinde verilen bitkilerin nasıl kullanılacağı ile ilgili yeterli bilginin verilmediğini bu nedenle de pek çok kişinin kullanımını bilmediği bitkilerde doz aşımı yaptığını da sözlerine ekleyen Selvi bu konuda dikkatli olunması gerektiğini sözlerine eklerken sabah kalktığımızda aç karnına bitkisel ürünler tüketmenin daha faydalı olacağını da sözlerine ekledi.

Kış Çayları İçecekler Dikkat!

Kabuklu ya da kök şeklinde olan bitkileri öncelikle kaynatmak gerektiğini söyleyen Selvi yaprakların ve çiçeklerin ise daha sonra kaynayan çaya eklenmesi gerektiğini söyledi. Bu şekilde yapılacak olan bir kaynatma işleminin daha sağlıklı olacağına da değinen Selvi, doğru bir şekilde kaynatılmayan bitkilerin sağlığımıza herhangi bir faydası olmayacağı gibi hastalıklara da neden olacağı ile ilgili bilgiler verdi. Meyan kökünün soğuk algınlığına iyi geldiğini, zencefilin ise kurutucu etkisi olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

karaca-zuccaciye-müsteri-hizmetleri-iletişim-tel
Karaca Home Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
gece patlamış mısır yemek ,patlamış mısır kalori ,canan karatay mısır ,karatay diyeti haşlanmış mısır ,yağsız patlamış mısır
Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti
Anne Sütünün 10 Faydası
Anne Sütünün 10 Faydası
dunyanin-en-zengin-sehirleri
Dünyanın En Zengin Kentleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir