Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

admin 25 Mar 2019 Genel 23  0
0nur - SEO

Sahte hesaplara karşı bir önlem olan ve kullanıcılara güven veren onaylı Twitter hesabı sahibi olabilmek artık elzem bir hale geldi.

Özellikle tanınmış kişilere ait sosyal medya hesaplarının sahtelerinin bir hayli artmaya başlaması ve gerçek kullanıcı ile hesap simlerinin uyuşmaması, Twitter hesap onaylatma, mavi tık, işleminin değerini oldukça arttırmış bulunmaktadır. Daha önce çeşitli aracı firmalar ile yapılan bu başvuruyu artık belirli şartların taşıması ve gerçek kullanıcı bilgilerin girip onaylaması, yani Twitter’a karşı şeffaf olmaları halinde kullanıcılar da kolaylıkla yapabilmektedirler. Peki, twitter mavi tık nedir ve kullanıcılar tarafından Twitter hesap onaylatma nasıl yapılır?

Twitter Mavi Tık Nedir?

Twitter hesap onaylatma işlemi gerçekleştirilince, yani Twitter başvurulan hesap kullanıcısının kim olduğundan emin olunca kullanıcıların adının yanına mavi bir tık işareti koyar. Bu işaret sayesinde hesap sahtelerinden ayrılır.

Twitter Hesap Doğrulatma

Kullanıcıların bu işlemi yapabilmeleri için gerekli olan ve olmayan şartlar mevcut. Bilinenin aksine bu işlemi gerçekleştirebilmek için takipçi sayısının fazla olmasına gerek olmadığını belirtmekte fayda var. Yapılan dolandırıcılıkların önüne geçebilmek için bu durum Twitter’ın resmi sitesinden ilan edildi. Bununla birlikte tanınır olma şartı bulunmakta ise de bu durum profilin bağlantılı olduğu iki internet sitesi gösterilerek yerine getirilmiş olmaktadır. Başvuru formuna ulaşabilmek için ise telefon numarasının ve mail adresinin doğrulatılmış olması, kullanıcı bilgilerinin eksiksiz girilmesi, profil fotoğrafı eklenmesi ve de tweetlerin herkese açık hale getirilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda Twitter başvuru formuna ulaşmanıza dahi izin vermeyecektir. Bu şartları yerine getiren kullanıcılar form doldurarak başvuru yapabilirler. Ancak bu işlem dikkatle yapılmaz ise Twitter “Check back soon” uyarısı vererek bir ay boyunca başvuru yapılmasını engelleyebilir.

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?
Japonya-izin-çalışmaları-insan-hayvan karışık esansiyel
Japonya, insan-hayvan hibrit çalışmalarına izin veriyor
Otomatik konuşma tanıma hala büyük sorunlar yaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir