Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?

admin 25 Mar 2019 Sozial 36  0
0nur - SEO

Usb bellek ile Windows 10 yüklemesi yapabilmek için gerekli işlemlerin bütünü bu isimle anılmaktadır.

Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 sürümlerini kullanan ve hala Windows 10 kurulum Dvd’si arayan kullanıcıların arama işlemlerine bu yeni sistemle son verilmektedir.Bilindiği gibi program yüklemeleri genelde kurulum cdleri üzerinden yapılmaktadır. Ancak zaman zaman bu cdlere ulaşmak pahalı veya zor olabilmektedir. Böyle durumlarda artık usb bellekler kurulum cd’lerine dönüştürülebilmektedir. Bu sistem usb tool olarak adlandırılmaktadır. Usb tool hayatımıza büyük kolaylıklar getiren bir sistemdir. Bu sistem sayesinde artık kurulum cdsi bulabilmek için arkadaş arkadaş, cafe cafe gezerek aramaktan kurtuluyoruz. Sistem dosyalarını bulup indirdikten sonra Media Creation Tool programlarına bu dosyalar temiz bir usb bellek üzerinde gösterilerek taşınabilir kurulum belleği oluşturulmuştur.

Windows 10 yüklemesini yapamamış kullanıcılar için de aynı sistem uygulanarak kurulum yapılabilir. Hatta bu sayede kurulmuş işletim sisteminde meydana gelen hatalar dahi düzeltilebilir. Peki, Windows 10 usb tool nasıl hazırlanır?

Windows 10 Usb Tool için Gereken Araç ve Yöntemler Nelerdir?

Öncelikle en az 3 GB boyutlu bir usb bellek edinerek formatlanmalıdır. Bu belleğin içine Windows 10 ISO dosyası ve Microsoft Media Creation Tool isimli program yüklenmelidir. Gerekli dosyalar yüklendikten sonra Microsoft Media Creation Tool programı çalıştırılarak lisans sözleşmesi kabul edilir. Karşımıza çıkacak sayfada “Başka Bir Bilgisayar İçin Kurulum Dosyası Oluşturma” butonuna tıklanarak kurulmak istenen işletim sisteminin ayarları kaydedilir. “USB Bellek” sekmesi tıklanarak, indirilen Windows 10 ISO dosyası programa tanıtılır. Bu sayede Windows 10 Usb Tool kurulumu tamamlanmış olur.

Artık elimizde bulunan bu kurulum usb’si ile bilgisayara CD’siz Windows 10 kurulumu yapılabilir.

PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır
PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?
Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?
Otomatik konuşma tanıma hala büyük sorunlar yaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir